Очищення водойми від заростей

Очищення водойми від заростей Послуга очищення водойми від заростей — одна з найбільш затребуваних. Природні умови стають причиною того, що у водоймі накопичуються мулисті відкладення, які є живильною основою для розростання водної рослинності. Особливо актуальна ця проблема для мілководних ставків і річок зі слабкою течією. Крім цього, відсутність професійного догляду приводить до появи густих заростей на береговій лінії — чагарників, здерев’янілих бур’янів і молодої порослі.

Яка водна рослинність може забруднювати водойму

Зв’язатися з нами Ставок, озеро або річка вимагають очищення, якщо рясно розрослася водна рослинність. До неї можна віднести:
 • водорості. Коли є обмілини, мулисті відкладення, а течія доволі повільна, це є основою для розвитку колонії водоростей. Вони викликають цвітіння води в теплу пору року. А значне скупчення водоростей, які відмирають, є причиною збільшення шару органічного мулу. Водорості призводять до зміни кольору води, в літній час може з’явитися неприємний запах;
 • очерет (рогіз). Він росте біля берегової лінії і на мілинах. Щоб він почав розвиватися, необхідний шар мулу, невеликі зсуви грунту при нестабільній берегової лінії. Особливість очерету в тому, що він може швидко перетворити озеро, ставок або мілководну річку в болото. Чим більше території займає очерет, тим більше застоюється вода. А це призводить до зменшення популяції риб, видовим змінам рослинності;
 • водяний горіх, ряска тощо. Для їхнього розвитку також необхідна відсутність сильної течії. Така рослинність очищає воду, але одночасно робить її непридатною для купання. Водяний горіх і ряска змінюють зовнішній вигляд ставка або річки. Це вимагає своєчасного втручання, якщо ставок, озеро або частина русла річки є популярним місцем відпочинку, частиною ландшафтного дизайну і т.д.
У будь-якому випадку, тривале ігнорування проблеми призводить до поступового заболочування: один вид починає доповнювати інша рослинність, змінюється екосистема ставка. Важливо своєчасно орендувати міні техніку для очищення водойми, що дозволить виконати роботи швидко і ретельно.

Чому розростаються водорості та очерет

Камиш і водорості є звичним явищем для мілководних ставків, річок і озер із слабкою течією. Вони можуть перетворити навіть чисту водойму в болотисту місцевість. Але цей процес відрізняється для очерету і водоростей. Камиш розростається біля берегів і на мілинах, де є достатня кількість органічного мулу. Він швидко займає вільний простір, стаючи причиною застою води. При відсутності течії процес формування шару мулу стає більш активним, що дає можливість розростатися очерету далі, на вільній від рослинності території. Цей процес може прискорити літня посуха, коли рівень води знижується навіть в центрі водойми. Камиш має міцну кореневу систему, що сприяє закріпленню шару мулу. Водорості насичують воду киснем. Але в мілководних ставках і річках вода добре прогрівається, а стабільно висока температура є фактором, що сприяє розвитку колонії водоростей. Ставок, озеро і річка поступово змінюють колір, в теплу пору року може з’явитися характерний сильний запах.

Зарості на березі і можливість їх розчищення

ПОТРІБНА СПЕЦТЕХНІКА В ОРЕНДУ? Оформити заявку Якщо берег грунтовий, а не кам’янистий або піщаний, варто бути готовим до активного розростання чагарників, високої трави і молодої порослі дерев. Це зміцнює берегову лінію, але створює ряд проблем. Через густу рослинність водойма стає недоступною для під’їзду техніки, а також непопулярним місцем відпочинку. Його неможливо використовувати і в господарських цілях. Листя та частки деревини потрапляють у водойму і, перегниваючи, формують шар мулу. А великі гілки і корчі стають сміттям, який залишається на дні. Якщо рослинність висока, вона може не пропускати досить сонця: низька кількість ультрафіолету також призведе до зміни характеристик води. Тому рослинність потребує проріджуванні: відмінним варіантом буде, якщо роботи виконуються комплексно. Адже часто зарості чагарнику поступово переходять в густі очерети. В цьому випадку потрібно розчистити чагарники на береговій лінії і провести очистку ставка або річки.

Способи боротьби з водною рослинністю

Для виконання робіт необхідна спеціалізована техніка. Сьогодні виробники пропонують міні моделі, які легко транспортувати до місця призначення. Вони характеризуються низьким споживанням палива і маневреністю. Є можливість орендувати міні техніку для очищення водойми за доступною ціною. Але багато хто до цих пір намагаються виконати розчистку вручну, за допомогою підручних засобів. У той же час, оплатити роботу бригади набагато дорожче, ніж взяти в прокат міні техніку з високою продуктивністю. Навіть максимально ретельне виконання розчищення території не дозволить досягти такого ж результату, як застосування міні спецтехніки.

Техніка, яка використовується для робіт

Залежно від поставлених завдань, може використовуватися різна спецтехніка. Серед затребуваних моделей:
Тип техніки Сфера застосування
Земснаряд Він необхідний для очищення від мулу і водоростей. Також його можна використовувати для позбавлення від незначних заростей очерету (рогози). Техніку характеризує її екологічність: модель не шкодить навколишньому середовищу, а очищення проводиться максимально акуратно. Земснаряд не забруднює берегову лінію: можна вибрати одне або кілька місць на березі, де буде накопичуватися мул і рослинність, — відходи після очищення ставка або річки.
Самохідна машина MOBITRAC Ріжучі елементи впораються з густими заростями очерету або рогози. Техніка характеризується низьким тиском на грунт, тому не завдасть шкоди оточуючим об’єктам. Роботи виконуються максимально швидко.
Косарка Її варто застосувати для розчищення берегової рослинності. Спецтехніка «зріже» чагарники і молоду поросль.
Екскаватор Наслідком роботи екскаватора стане зміна ландшафту. Але він дає можливість поглибити дно біля берега, разом з цим позбувшись густого очерету.
В окремих випадках необхідно комплексне застосування спецтехніки. Це гарантує якісне очищення і тривалий результат робіт.

Як Агропромхолдінг очищає водойми від заростей міні спецтехнікою

Перш ніж почати виконання робіт з використанням спецтехніки, необхідно проаналізувати стан водойми. Залежно від типу забруднення (виду рослинності), глибини і характеристик дна, наявності зручних під’їздів до об’єкта, фахівці вибирають необхідну техніку. Це важливо, адже для екскаватора необхідно достатньо місця на березі (відсутність обривів), пологий спуск. Є альтернативна — використання екскаватора з подовженою стрілою. Але і в цьому випадку техніка вимагає зручного розташування. Земснаряд якісно почистить дно, але для розчищення об’єкта від густого очерету необхідна самохідна машина. Тому важливо правильно оцінити ситуацію, щоб рішення проблеми дозволило заощадити кошти, при цьому позбувшись заростей. Щоб провести роботи, техніку доставляють до об’єкта. Очищення від заростей виконує кваліфікований оператор, який несе відповідальність за якість виконаних завдань.

Вартість прокату спец техніки для очищення водойм

Сума, у котру обійдеться замовлення послуги, залежить від обсягу робіт, моделі техніки, віддаленості об’єкта і націнок сервісу. Часто вартість оренди більш сучасної техніки європейського виробництва значно нижче, ніж прокат старих моделей. Сучасна міні спецтехніка відрізняється високою мобільністю: очищення від заростей можна виконувати на значній відстані від сервісу, у важкодоступних місцях або на об’єктах зі складним рельєфом. Ціну послуг визначає сервіс прокату, адже визначити ринкову вартість досить складно. До того ж, компанії пропонують різні моделі, а це також визначає витрати на техобслуговування, обсяг палива та ін.

Ціна очищення водойми компанії aph-tehnik

Сервіс оренди спецтехніки «Агропромхолдінг» забезпечує вигідну вартість послуг. Доступна ціна очищення водойми компанії aph-tehnik обгрунтована правильною організацією прокату техніки, що забезпечує відсутність простою, а також запобігає технічні проблеми. На вартість впливає:
 • відстань до об’єкта;
 • час роботи оператора;
 • обсяг витраченого палива;
 • модель використовуваної техніки.
Вигідно замовити комплекс послуг по очищенню водойми: це може бути очищення дна від мулу водоростей, розчищення берегової лінії від очеретів і чагарників, а також позбавлення від сміття у воді або супутнє поглиблення дна. Щоб дізнатися приблизну ціну, варто звернутися до співробітників сервісу. Це дозволить заздалегідь спланувати проведення робіт. Замовити консультацію спеціаліста Замовити

Гарантії якості

Агропромхолдінг очищає ставки, річки і озера від заростей міні спецтехнікою, яка відрізняється відмінними технічними характеристиками — високою продуктивністю, низьким споживанням палива і відсутністю забруднень навколишнього середовища нафтопродуктами. Серед додаткових причин скористатися пропозицією компанії:
 • низька вартість прокату спец техніки для очищення водойм від компанії aph-tehnik, що можливо завдяки професіоналізму співробітників;
 • великий вибір спецтехніки для комплексного виконання поставлених завдань;
 • постійне техобслуговування, що запобіжить непередбачені поломки, виключить можливість простою техніки при виконанні поставлених завдань;
 • індивідуальний підхід до кожної проблеми;
 • точне дотримання домовленостей;
 • пунктуальність, якість і ретельність робіт.
«Агропромхолдінг» — надійний партнер, який гарантує відсутність додаткових проблем, в тому числі — непередбачених платежів. Клієнту не потрібно вивчати особливості техніки або нюанси виконання очищення водойми — цим займуться фахівці.

Замовлення послуги в сервісі прокату

Щоб скористатися послугою, звертаються по одному з номерів телефонів, зазначених на сайті, або заповнюють форму зворотного зв’язку. З її допомогою можна отримати у відповідь дзвінок оператора. Фахівці надають безкоштовні консультації: менеджер відповість на всі актуальні питання. Також можна дізнатися особливості того, як Агропромхолдінг очищає водойми від заростей міні спецтехнікою, обговорити терміни виконання робіт і т.д. У будь-якому випадку, спілкування є першим і необхідним кроком для співпраці. Щоб консультація була максимально корисною, варто заздалегідь уточнити деталі проблеми — вид рослинності, площа робіт, характер берегової лінії, приблизну глибину ставка, озера або річки.